poniedziałek, 6 lipca 2015

DOMOWE SPOSOBY NA CELLULIT

Hormony, dieta, styl życia i indywidualne uwarunkowania genetyczne wydają się odgrywać największą rolę wpowstawaniu cellulitu, lecz nie są to jedyne przyczyny występowania tej popularnej niedogodności. Podczas gdy osoby otyłe są uznawane za bardziej skłonne do posiadania „pomarańczowej skórki”, coraz częściej można ją zaobserwować także u kobiet szczupłych. Niezależnie od przyczyny oraz stopnia zaawansowania problemu cellulitowego, możesz wypróbować kilka sprawdzonych sposobów na uporanie się z nim, bez wychodzenia z domu!
Walka z cellulitem niekoniecznie musi Cię kosztować wiele czasu oraz pochłaniać mnóstwo środków finansowych. Substancje naturalne, które możemy odnaleźć w wyciągach roślinnych, potrafią działać równie skutecznie co drogie zabiegi w salonach kosmetycznych. Za jedno z najskuteczniejszych lekarstw zwalczających cellulit, uznawany jest ocet jabłkowy. Jego zastosowanie redukuje widoczność zmian na powierzchni skóry. Specyfik do spożywania możesz przygotować samodzielnie w domu, postępując według poniższej instrukcji:
  1. Dwie łyżki octu jabłkowego zmieszaj z jedną szklanką wody
  2. Dodaj niewielką ilość miodu, aby uczynić lekarstwo słodszym
  3. Pij każdego ranka
Ocet jabłkowy może być także wykorzystany jako medykament do zastosowania miejscowego. Aby wykonać preparat leczniczy we własnym zakresie, skorzystaj z prostego przepisu:
  1. Jedną dawkę kremu do masażu bądź olejku zmieszaj z trzema dawkami octu jabłkowego
  2. Otrzymaną substancję delikatnie wmasowywać w skórę zagrożoną cellulitem każdego dnia dwukrotnie
Kolejnym domowym sposobem na pozbycie się nieestetycznych zmian na skórze jest masaż specjalną szorstką rękawicą. Ten zabieg przyspiesza krążenie, poprawia zaopatrzenie skóry w substancje odżywcze, pomaga usunąć toksyny zalegające w tkankach oraz przyspiesza obieg limfy. Masaż korzystnie wpływa na jędrność i gładkość skóry. Jego prawidłowe wykonanie powinno odbywać się kolistymi ruchami od kostek w górę nóg, poprzez pośladki aż do brzucha.
W zwalczaniu cellulitu niezastąpiony jest również peeling kawowy. Kofeina, która jest w nim zawarta, rozszerza naczynia krwionośne, usprawnia przepływ krwi, pomaga rozkładać tłuszcz i dodatkowo ujędrnia skórę. Peeling możesz przygotować z dwóch łyżek zmielonej kawy, łyżki soli oraz odrobiny oliwy z oliwek. Otrzymany kosmetyk wmasowuj w skórę opanowaną przez cellulit i czekaj na pozytywne efekty.

JAK POWSTAJE CELLULIT

Spożywanie nadmiernych ilości kawy i alkoholu, palenie tytoniu, niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej czy nadwaga – to wszystko pośrednie przyczyny występowania cellulitu. Aby jednak dokładnie zrozumieć na czym polega ten problem, należy go rozpatrzeć na poziomie komórkowym.
Czynnikiem determinującym formowanie się „pomarańczowej skórki” są zaburzenia w mikrokrążeniu. Brak odpowiedniego przepływu krwi wpływa na powstawanie zastojów i obrzęków. W efekcie niemożliwy do realizacji jest prawidłowy metabolizm komórek, które nie są zaopatrywane w odpowiednią ilość substancji odżywczych, a ponadto zostają obciążone szkodliwymi toksynami i zbędnymi produktami przemiany materii. Liczne obrzęki i słaby metabolizm jeszcze bardziej spowalniają krążenie krwi, przez co sytuacja bezustannie się pogarsza.
Proces rozwoju cellulitu można podzielić na cztery główne etapy. W pierwszym z nich zaburzenia w postaci nieestetycznych zmian na powierzchni skóry nie są widoczne w pozycji stojącej czy leżącej. Ściskając jednak niewielki fragment skóry, na jego powierzchni można zaobserwować niewielkie wybrzuszenia, które znikają po ustaniu ucisku.
Druga faza zmian charakteryzuje się uwidocznieniem nierówności na powierzchni skóry podczas stania. Zagłębienia i uwypuklenia na udach, pośladkach, brzuchu czy biodrach nadal nie są jednak widoczne w pozycji leżącej.
Trzecie stadium zaawansowania cellulitu powoduje uwidacznianie się nierówności podczas każdorazowego napinania mięśni. Problem jest prawie niewidoczny podczas gdy mięśnie są rozluźnione.
Najwięcej kłopotów może przysporzyć wyleczenie czwartego etapu rozwoju zaburzeń. Pod względem estetycznym zaawansowany cellulit objawia się licznymi bruzdami i dużymi wybrzuszeniami, których niełatwo się pozbyć. Nierówności na powierzchni skóry widoczne są niezależnie od pozycji, w której się znajdujemy, czy też napięcia mięśni. Koniecznym staje się zastosowanie złożonej kuracji, bez której mogą wystąpić liczne problemy z krążeniem i metabolizmem komórkowym.

CELLULIT

Termin liposkleroza, popularnie znany pod nazwą cellulit, jest to niezwykle często spotykany problem estetyczny i medyczny, który dotyka większości kobiet w różnym wieku. Zaburzenie polega na gromadzeniu się nadmiernej ilości tłuszczu, wody, toksyn oraz produktów przemiany materii we fragmentach skóry właściwej oraz tkanki łącznej. Widocznym przejawem cellulitu są nierówności, zgrubienia i bruzdy występujące najczęściej w dolnej połowie ciała: na powierzchni bioder, pośladków czy ud.
Brak aktywności fizycznej, niewłaściwa dieta, używki, nadmierne narażenie na działanie promieni słonecznych oraz wady postawy wspierają rozwój zmian cellulitowych. Bezpośrednią przyczyną pogorszenia wyglądu skóry jest jednak zwiększenie objętości komórek tłuszczowych i ich przyspieszony podział. Zbyt duża ilość komórek powoduje zwężanie naczyń krwionośnych i niedostateczne zaopatrzenie w substancje odżywcze. Pogorszenie przepływu krwi to także determinanta niedostatecznego usuwania produktów przemiany materii, które zalegają w tkankach tworząc nieestetyczne zmiany na powierzchni skóry. Wartym podkreślenia jest fakt, iż problem „pomarańczowej skórki” może występować niezależnie od nadmiernej wagi czy otyłości.
Szacuje się, że skłonności do występowania cellulitu ma aż 90% kobiet. Omawiane zaburzenie niezwykle rzadko występuje u mężczyzn, co wynika z faktu, że kobiece ciało ma większe zdolności do magazynowania tłuszczu w stosunku do płci przeciwnej. Już w wieku nastoletnim wiele dziewcząt może zaobserwować u siebie pierwsze zmiany w strukturze skóry, związane ze wzmożoną aktywnością hormonalną. Ten rodzaj zaburzeń nie jest bolesny a nierówności na powierzchni ud czy pośladków widoczne są jedynie podczas ściskania skóry. Prowadzenie siedzącego trybu życia, brak dbałości o dietę, stosowanie używek czy szybka utrata wagi, sprzyja powstawaniu cellulitu wodnego u kobiet dorosłych. Najbardziej niebezpieczny jest jednak cellulit tłuszczowy, któremu towarzyszy nadwrażliwość i bolesność skóry. Na skutek jego występowania dochodzi do ucisku nerwów oraz podskórnych krwotoków.
Pojawienie się któregokolwiek z rodzajów cellulitu wymaga zmiany niektórych nawyków na korzystniejsze oraz kompleksowej pielęgnacji, która nie tylko pomoże przywrócić skórze estetyczny wygląd, lecz także pozwoli uniknąć problemów zdrowotnych.

Naturalne sposoby na cellulit

Zanim sięgniesz po preparaty kosmetyczne, które mają na celu zmniejszenie cellulitu lub udasz się do kosmetyczki na liposukcję wypróbuj naturalne sposoby na walkę z cellulitem. Domowe naturalne sposoby na cellulit możesz stosować dwa razy w tygodniu.
Kofeina działa na rozszerzenie naczyń krwionośnych. Wspomaga również rozpad komórek tłuszczowych oraz działa na skórę ujędrniająco. Zabiegi z użyciem ziaren kawy dodadzą Ci energii oraz zadziałają stymulująco na Twój organizm. W kofeinie znajdują się również polifenole. Mają one działanie antyrodnikowe oraz opóźniają proces starzenie organizmu. Na cellulit można zastosować peeling kawowy. Możesz go zrobić sama w swoim domu. Wystarczy, że zmieszasz łyżkę soli, oliwę z oliwek. Następnie taką mieszanką masuj ciało i zobacz czy przyniesie oczekiwane rezultaty.
Wspomagająca w leczeniu cellulitu może być guarana. Szczególnie można polecić jej stosowanie dla osób, które mają zbyt dużo tkanki tłuszczowej, cellulit, mało jędrną skórę i zmiany związane ze starzeniem skóry. Dobry efekt takie zabiegi przynoszą na skórze niedotlenionej o szarym zabarwieniu. Szczególnie ważne są nasiona guarany. Posiadają one cztery razy więcej kofeiny niż zwykła kawa. Wspomagający w pozbyciu się cellulitu jest masaż woreczkami pełnymi ziaren guarany. Dobrze, aby były wcześniej podgrzane. To pomoże osiągnąć lepsze rezultaty i wpłynie ujędrniająco na skórę z cellulitem.
naturalne sposoby na cellulit 
Wykorzystaj kąpiel pod prysznicem do tego, aby pozbyć się cellulitu. Po wykonaniu peelingu w miejscach gdzie pojawił się cellulit spróbuj przez kilkanaście sekund polewać ciało a zwłaszcza miejsca zmienione przez cellulit naprzemiennie zimną a potem ciepłą wodą. Woda ciepła doprowadza do rozkurczenia a zimna do skurczenia naczyń krwionośnych. W efekcie stają się bardziej elastyczne. Tą metodą stosuj sześć do siedmiu razy zaraz po każdej kąpieli.
Aby Twoja skóra nabrała jędrności i sprężystości spróbuj regularnych masaży. Potrzebna jest do nich specjalna rękawica. Ważne, aby była szorstka. Jest duży wybór takich rękawic w sklepach. Masaż należy robić ruchami kolistymi.Masujemy od kostek w górę przez łyski, uda, pośladki a na końcu brzuch. Efektem takiego zabiegu powinno być lepsze ukrwienie skóry oraz przyśpieszenie obiegu limfy. Masowanie pomaga również oczyścić tkanki w organizmie z toksyn, które tam zalegają. Dzięki niemu skóra jest bardziej jędrna i sprężysta.
Staraj się więcej ruszać. Zwykłe bieganiu lub wykonywanie domowych obowiązków może pomagać w wysmukleniu oraz nadaniu jędrności Twojemu ciału. Dobrze na Twoją skórę zrobi również jazda na rowerze. Ona sprawi, że będą pracować mięśnie ud oraz brzucha, gdzie najczęściej pojawia się cellulit. Takie ćwiczenie nie tylko pomogą Ci zwalczyć pomarańczową skórkę lecz również poprawią kondycję i wytrzymałość organizmu. Istotne, aby dla uzyskania dobrych wyników uprawiać sport regularnie. Najlepiej dwa do trzech razy w tygodniu.
Body wraping to ostatnio dość popularna metoda wspomagająca leczenie cellulitu. Metoda ta polega na tym, że ciało smarujemy środkiem na cellulit z dodatkiem kofeiny, L-karnityny, algami, rutyną. Następnie owijamy się folią i idziemy na siłownię lub biegamy około czterdziestu pięciu minut do godziny. Wysiłek fizyczny sprawia, że krążenie w naszym organizmie poprawia się a dzięki foli powietrze nie jest dopuszczane, skóra się poci. W efekcie pory rozszerzają się a składniki preparatu na cellulit łatwiej wnikają w głąb skóry. Ta metoda pomoże również modelować sylwetkę.
Postaraj się wykonywać codziennie masaż skóry z cellulitem szorstką gąbką. Taki masaż pomaga w walce z pomarańczową skórką. Liczy się regularność i konsekwencja.
Pij jak najwięcej wody mineralnej zarówno podczas wysiłku fizycznego jak i po nim. Potraktuj to jako lekarstwo. Woda pomaga na różne dolegliwości a szczególnie na cellulit.Stwierdzono, że pomaga ona w usuwaniu pomarańczowej skórki bo organizm dzięki nich pozbywa się toksyn. Jeśli chcesz skutecznie zwalczyć cellulit i zachować zdrowie pij codziennie dwa litry niegazowanej wody mineralnej.
Dobrze na cellulit działają balsamy modelujące i wyszczuplające. Po zabiegach na skórę, peelingu wcieraj je w swoje ciało. Pamiętaj, że preparatów na cellulit nie możesz stosować na skórę gdzie wystąpiły zmiany zapalne czy wypryski ropne. Ostrożnym trzeba być również jeśli mamy skórę wrażliwą. Przed zastosowaniem takich preparatów warto skonsultować się z dermatologiem.

Aktywność fizyczna i ćwiczenia na cellulit

Aktywność fizyczna oraz ćwiczenia to dość skuteczna metoda zwalczania cellulitu i jego widocznymi efektami. Jeżeli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się nie estetycznie wyglądającej pomarańczowej skórki zacznij od wykonywania regularnych ćwiczeń. Dzięki aktywności fizycznej poprawi się również Twoje samopoczucie i kondycja fizyczna a Twoja sylwetka będzie dobrze wyglądać.
W zwalczaniu cellulitu skuteczne są dwa rodzaje ćwiczeń. Pierwszy z nich to ćwiczenia ogólnorozwojowe. One powodują, że zaangażowane jest więcej niż jedna partia mięśni. Takie ćwiczenia to na przykład aerobic, pływanie, bieganie.
Można również zastosować ćwiczenia na poszczególne części ciała, na których pojawił się cellulit. Najczęściej pomarańczowa skórka widoczna jest na udach i pośladkach choć zdarza się, że pojawia się również na brzuchu czy ramionach.

Przykłady ćwiczeń na cellulit

Jednym z ćwiczeń na cellulit są przysiady. Aby je wykonywać prawidłowo trzeba nogi rozstawić na szerokość bioder i przykucać trzymając plecy prosto.
Innym ćwiczeniem na cellulit są wypady. Należy wykonać daleki wykrok do przodu. Warto przy tym pamiętać, aby kolano nogi wychodzącej do przodu nie wystawało poza palce stopy.

Ćwiczenia leżące na cellulit

W celu wykonania pierwszego ćwiczenia należy położyć się na plecach i trzymać ręce wzdłuż ciała. Nogi muszą być uniesione do góry w taki sposób, aby uda znajdowały się prostopadle do podłogi a łydki były do niej równoległe. Pozycją wyjściową do tego ćwiczenia jest przyciągnięcie kolan do klatki piersiowej z lekkim uniesieniem pośladek. W tej pozycji należy wytrzymać cztery sekundy. Po tym czasie należy opuścić nogi na podłogę i rozluźnić się. Ćwiczenie to należy powtarzać około ośmiu razy.
W celu zwalczenia cellulitu możesz również wykonywać ćwiczenia na boku. Połóż się na jednym boku a następnie wyprostuj ciało. Głowę oprzyj na ramieniu a drugą rękę ugnij. Dłoń musi być położona na podłodze zaraz koło klatki piersiowej. Jedną nogę ugiętą trzeba położyć na podłodze a druga wyprostowana musi być uniesiona do góry. Jeżeli odczujesz napięcie w pośladku zatrzymaj nogę na cztery sekundy u góry. Po tym czasie należy opuścić nogę. Ćwiczenie powinno być powtarzane osiem razy na każdym boku.
Możesz również wykonywać ćwiczenia na cellulit na brzuchu. Najpierw połóż się wygodnie na brzuchu a czoło oprzyj na leżące na podłodze, skrzyżowane dłonie. Ciało musi być wyprostowane a nogi powinny znajdować się blisko siebie. Jedną nogę podnieś do góry a kiedy odczujesz napięcie w pośladku zatrzymaj się na cztery sekundy. Następnie opuść nogę w dół, zatrzymaj się i rozluźnij. Warto pamiętać, aby w czasie wykonywania tego ćwiczenia mięśnie brzucha nie były napięte. Ćwiczenie należy powtarzać osiem razy a następnie wykonać osiem powtórzeń dla drugiej nogi.
Bardzo istotne jest to, aby ćwiczenie na cellulit wykonywać systematycznie. Jeżeli zadbasz o regularność ćwiczeń możesz zauważyć pierwsze rezultaty już po kilku tygodniach.

Zioła i rośliny na cellulit - Tabletki na cellulit

Celem naturalnego leczenia cellulitu przy pomocy roślin i ziół jest oczyszczanie organizmu z toksyn, W efekcie poprawia się działanie naszego układu krążenia i zapobiegamy wytwarzaniu się pomarańczowej skórki. W leczeniu pomaga
Jedną z roślin, która ma zastosowanie w zwalczaniu cellulitu jest gotu-kola. Roślina ta powoduje, że komórki tkanki łącznej regenerują się a oprócz tego przyspieszone jest spalanie tłuszczu i rozbijanie grudek, które są widoczne pod skórą. Roślina pomaga również niwelować obrzęk tkanek podskórnych co doprowadza do tego, że sylwetka jest wizualnie szczuplejsza. Z tej rośliny można samodzielnie przygotować mieszankę w formie olejków, maści lub sałatkę. Jeżeli przygotowujemy sobie sałatkę na cellulit możemy dodać do niej nasion ostropestu plamistego. On bardzo dobrze wpływa na regeneracje skóry i wątroby oraz wspomaga wytwarzanie nowych naczynek krwionośnych. Dzięki temu nasza skóra jest lepiej odżywiona i ma lepszy wygląd.
Bardzo pomocny w kuracji jest mniszek lekarski, czyli popularny mlecz. Ma on właściwości oczyszczające, powoduje wypłukanie z organizmu szkodliwych substancji, które zmieniają strukturę tkankową warstwy skórnej.
Innym rozwiązaniem jest wypróbowanie środków farmakologicznych na cellulit opartych na naturalnych substancjach, które są wytwarzane z ziół. W aptekach mamy szeroki wybór takich środków.

Czy naturalne sposoby na cellulit są skuteczne?

Domowe sposoby na cellulit działają jeżeli znajduje się on w początkowej fazie i jest jeszcze stosunkowo mały. Jest to tak zwane stadium pierwsze kiedy nie widoczne są jeszcze wyraźne zmiany w badaniu mikroskopowym jednak odczuwalne są zastoje krążenia. Domowe sposoby na pozbycie się cellulitu można stosować również profilaktycznie kiedy go jeszcze nie ma. Jeżeli jednak cellulit znajduje się w zaawansowanym stadium naturalne sposoby warto wspomagać działaniem od wewnątrz. Dobrym sposobem na to są tabletki cellinea. Można jest stosować na obydwa rodzaje cellulitu. Po kilku tygodniach efekty będą widoczne i znacznie polepszy się jędrność skóry. Metody naturalne leczenia problemów z cellulitem polegają głównie na poprawie krążenia. Często u kobiet, które mają problemy z krążeniem pojawia si cellulit. Innym rozwiązaniem leczenia cellulitu jeżeli naturalne metody nie pomagają są zabiegi na cellulit w gabinetach medycyny estetycznej. Są one jednak stosonkowo drogie.

Co jeśli naturalne sposoby na cellulit nie działają

Jeżeli zawiodły Cię naturalne środki na cellulit możesz wybrać się na liposukcje czyli zabieg odsysania tłuszczu do kosmetyczki. Należy jednak wziąć pod uwagę, że jest on dość drogi i nie zawsze daje zadowalające efekty. Innym rozwiązaniem jeżeli naturalne sposoby na cellulit nie działają są tabletki Wśród tabletek na cellulit w rankingu znajdują się na pierwszym miejscu. Są skuteczne w działaniu zarówno na cellulit wodny i tłuszczowy. Efekty ich działanie, poprawienie jędrności skóry i jej lepszy wygląd zauważysz już po kilku tygodniach stosowania.